василиська зош http://vasylykha-school.edukit.kiev.ua

Школа з’явилася в селi в 1860 р. завдяки старанням настоятеля мiсцевої Свято-Стефанiвської церкви священика о. Василiя Семеновича Бегановського.

Втiм, о. Василiй недовго керував церковно-парафiяльною школою — в 1863 р. до неї було призначено нового наставника — священика о. Василiя Федоровича Колтоновського. І вiн був її наставником довгих 42 роки — до революцiйного 1905 р. (Це один з найбiльших термiнiв на території нинішньої Ставищенщини). За його керiвництва школа продовжувала розвиватися, проте до великих шкіл не належала. Згодом про нього було повідомлено до Санкт-Петербурга і о.Василій отримав письмове благословіння Священного синоду Російської Православної Церкви.

Станом на 1915 рік в однокласній школі с.Василихи навчалося 83 першокласники та 24 першокласниці.

/Files/images/IMG_0896.JPG

З приходом радянської влади, в грудні 1917 року школа була організована в приміщенні пана Краснопольського. Навчанням було охоплено всіх дітей села. До 1941 року в школі було зрпоблено 8 випусків. Майже 240 учнів здобули за цей час 7-річну освіту.

Спочатку школа була семирічною, а згодом із запровадженням в країні середньої освіти, школа була перетворена у восьмирічну. В кінці 80-х років, коли проводилось реформування освіти, школа була організована в неповну середню.

/Files/images/IMG_1518.JPG

На даний час навчальний заклад є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Станом на 1.09.2013 року в школі навчається 57 учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 101

Коментарi